poniedziałek, 23 lutego 2015

Co to jest .Class?

.Class to nieformalna inicjatywa non-profit. Powstała z myślą o uczestniczkach 2-dniowych warsztatów programowania dla kobiet Rails Girls Warsaw, po to aby ułatwić im kontynuowanie nauki po warsztatach. Do tej pory w ramach .Class spotykały się dwie grupy robocze (niektóre z jej uczestniczek obecnie współorganizują .Class). Obecnie funkcjonują dwie formy pomocy w nauce- regularne spotkania warsztatowe i grupy robocze.
Regularne spotkania warsztatowe
Organizujemy codwutygodniowe spotkania składające się z krótkiej prezentacji i warsztatów. Plan zbliżających się spotkań znajdziecie tutaj  i w kalendarzu. Tematy spotkań oparłyśmy na programie The Odin Project.
Mimo, że .Class powstał z myślą o uczestniczkach RGW, to do brania udziału w naszych spotkaniach zachęcamy także inne początkujące programistki i programistów. A osoby które chcą się swoją wiedzą podzielić zapraszamy do kontaktu (mail).
Niestety liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona ale postaramy się na bieżąco wrzucać tutaj materiały z zajęć.
 Grupy robocze
Jeśli macie ochotę robić już swoją aplikację - znajdźcie osoby, które mają podobny zamiar i połączcie się w grupy robocze (w tym celu możesz skorzystać z forum). Pomożemy Wam w kontakcie z coachami, którym będziecie mogli/mogły zadawać pojawiające się pytania. Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób które znają już podstawy Ruby on Rails.
Zachęcamy również do zadawania pytań na forum.