sobota, 1 sierpnia 2015

Kolejne warsztaty ruszają już pod koniec września!

28 września ruszamy z kolejną edycją darmowych warsztatów .Class. Serdecznie zachęcamy Was do spróbowania swoich sił w programowaniu!
Dzięki gościnności firmy Rebased ponownie będziemy spotykać się w ich siedzibie przy ul. Jelinka 48 w Warszawie. Zajęcia będą zaczynały się o godzinie 18.00, część warsztatowa potrwa do 20.00 (później będzie część mniej oficjalna dla chętnych w pobliskim pubie, ale tu już nie wyznaczamy ram czasowych ). :)
Osoby zainteresowane aplikowaniem na nasze warsztaty, prosimy o przejście krótkich i łatwych tutoriali dotyczących HTML-a i CSS-a na Codecademy – dzięki temu Wy będziecie mieli okazję, żeby trochę ubrudzić sobie ręce kodem i zobaczyć czego możecie spodziewać się na warsztatach, a nam pozwoli to na lepsze wykorzystanie czasu przeznaczonego na spotkania.
Limit miejsc: 25 osób.
Pamiętaj, że musisz być zalogowanym/ -ną. Po skończonym kursie w arkuszu rejestracyjnym wklej link do swoich badge'y w odpowiednim miejscu. W prawym górnym rogu będziecie mieli ikonkę z avatarem, po kliknięciu na nią, przejdźcie do View my profile, a potem do Badges. (Przykładowy link: https://www.codecademy.com/users/krln/achievements ).
Zrób tyle, ile możesz. Im więcej zrobisz, tym więcej wyniesiesz z warsztatów. W razie wątpliwości, pytań, jakichkolwiek problemów, możecie się z nami kontaktować przez Facebooka, twittera czy maila.
Pamiętaj, to nie są wyścigi. Na wypełnienie formularza masz czas do 20 września.
Zajęcia nie są płatne, ale oczekujemy zaangażowania. W tym roku tworzymy listę rezerwową, także pilnujcie swoich miejsc, bo nie rozdajemy ich na stałe. :) Warto!
Dla 3 najlepszych osób będzie nagroda – zaproszenie na weekendowe warsztaty Ruby on Rails w firmie Positionly, które odbędą się 21-22.11.2015. Dlatego nie spóźniamy się i odrabiamy prace domowe! :) Pamiętajcie - my organizujemy Wam możliwość pracy ze świetnymi programistami, ale to od Was zależy jak dobrze to wykorzystacie!
Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w warsztatach stacjonarnych będą mogły śledzić materiał online. Dzięki Whitestream wprowadzenia do poszczególnych tematów będą nagrywane i wrzucane razem z pracami domowymi oraz dodatkowymi materiałami na naszego bloga.
Na kanale YouTube Whitestream możecie się zapoznać z wprowadzeniami z naszych poprzednich warsztatów. Serdecznie Was do tego zachęcamy!
Terminy zajęć:
28.09.2015 Intro. Spotkanie organizacyjne. Jak działa internet? Jak korzystać z terminalu?
5.10.2015 Wprowadzenie do front-endu. HTML i CSS.
12.10.2015 Ruby I
26.10.2015 Ruby II
9.11.2015 Rails I
23.11.2015 Rails II
7.12.2015 JavaScript